Såld
Såld

Objekt 1111 i Brf Mårbacka

Anmäl intresse

Välkommen till Brf Mårbacka i en stadsdel under förvandling, Nya Selma Stad! En härlig ljus genomgångslägenhet om 2 rum och kök med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Njut av den inglasade balkongen mot den trevliga gården.

Fakta

Rum 2 rum och kök
Boarea 57 kvm
Avgift

I månadsavgiften ingår:

  • uppvärmning
  • fastighetsförvaltning
  • städning av gemensamma ytor
  • skötsel av gården
  • underhåll av huset på lång och kort sikt
  • betalning av föreningens räntor och amorteringar
  • avsättning till framtida underhåll
  • expert som stöd i styrelsearbetet
  • kundtjänst dygnet runt

Tillkommer:

5 159 kr/mån
Våning 2 av 5
Status Såld
Bostadsprojekt Brf Mårbacka

Rumsbeskrivning

Rum

Rummen har målade väggar. Golven har 3-stavs mattlackad ekparkett och golvsockel i ek.

Kök

Inbyggnadsugn och mikro i högskåp, (ej 1 rum och kök) induktionshäll, kyl och frys alternativt kyll/frys, diskmaskin. 
Fönsterbänk av sten.

Badrum

Klinker på golvet och kaklade väggar. Tvättställ med kommod. Spegelskåp med belysning. Skåp med förvaring. Duschhörn och handduksvärmare. Tvättmaskin och torktumlare alternativt kombimaskin.

Planering pågår
2021
Säljstart
April 2022
Byggstart
Augusti 2022
Inredningsval
Visningsbostad
Inflyttningsklart
kv 3 och 4, 2023

Selma stad – ett område som fått nytt liv

Selma Lagerlöfs Torg genomgår nu den största omvandlingen sedan torget byggdes 1971. Så säg hej då till det Selma Lagerlöfs Torg en gång var och hej till nya Selma stad.

Här byggs inte bara hus. Här omformas vägnätet, så att det som nu är genomfartsleder blir levande stadsgator. Här har skapats butiker, kulturhus och arbetsplatser. Här utökas både den kommersiella och den kommunala servicen. Här formas en attraktiv ny stadsdel med trygghet och hållbarhet i fokus. Utbyggnaden av Selma Lagerlöfs Torg till Selma stad sker i etapper. Sammanlagt planeras här omkring 1 000 nya bostäder för studenter, ensamstående och familjer. Läs mer om planerna för hela området här!

Anmäl intresse till Brf Mårbacka

Du behöver enbart göra en intresseanmälan per bostadsprojekt även om du är intresserad av flera objekt. Du får löpande information och möjlighet att lämna ditt intresse för specifika objekt i ett senare skede. På mittriksbyggen.se ser du vilka bostadsprojekt du anmält dig till.

Kontakt

Simon  Mashallah
Simon Mashallah
Fastighetsmäklare 070-823 82 79
Förtur

Riksbyggen Förtur ökar möjligheten att välja bostad

Gå med i Riksbyggen Förtur och få chansen att se och välja nyproducerade bostadsrätter, äganderätter och hyrköp innan de finns tillgängliga för allmänheten.

Skaffa Förtur

Trygghet när du köper bostadsrätt

Riksbyggens Trygghetslöfte ger ett ekonomiskt skydd för dig om något oförutsett händer.

Trygghetslofte NY.jpg

Vårt Trygghetslöfte

Att köpa en nyproducerad bostadsrätt

Intresserad av att köpa ny bostadsrätt? Här går vi steg för steg igenom hur ett bostadsköp går till.

Hus med solceller.jpg

Så här går köpet till

Bra att veta om bostadsrätt från A till Ö

Allt du behöver veta om att bo och köpa en nyproducerad bostadsrätt, från amortering till årsavgift.

Lampa_bocker.jpg

Bra att veta vid bostadsköp